2811

Barokní slavnosti – Cebivská náves 2021

Barokní slavnosti – Cebivská náves 2021

Dne 28. 8. proběhla tato každoroční, tradiční akce ohlašující blížící se konec letních prázdnin. Cebivská náves je součástí slavností takzvaného západočeského baroka. Tentokrát jsme po několikaleté přestávce byli jako fotoreportéři opět u toho, abychom pro vás tuto akci zachytili.

Covid a počasí si vybraly svou daň v podobě podstatně nižší účasti návštěvníků. Počasí se opravdu snažilo ukázat, co umí, a přímé slunce střídal déšť v nepravidelných, leč častých intervalech. Program však ochuzen nebyl, a tak se účastníci mohli těšit na historickou hudbu Cavalla Canor, šerm i ohňovou show od skupiny Zlatý Grál. Velkým lákadlem byl také zpřístupněný zámek, do kterého se lidé z důvodu rekonstrukce jinak nedostanou. Na prohlídku je vzal sám pan majitel Daniel Urban.

Pro děti byl jako obvykle přichystán rozmanitý program. Především je pobavilo loutkové divadlo V Boudě a jeho dvě představení. Bylo tu pro ně také připraveno hravé odpoledne, kde se pocvičily v různých hrách a dovednostech. A tradičně k této akci patřící přehlídka dobových kostýmů, které se část dětí také přímo účastnila.

Když se náležitě setmělo, zakončil program barokní ohňostroj.


Celý den ve spolupráci s obcí Cebiv organizovala Místní akční skupina Český Západ pod vedením Jana Floriana. Pokud jste to letos propásli nebo tuto akci neznáte, dovolím si vás pozvat na její příští konání. Podrobnosti najdete také na stránkách západočeského baroka. Další fotografie z této i minulých akcí jsou ke shlédnutí na Flickru.

Články také najdete na blogu Regionplzeň.