O mně

IMAGE: Petr Paul - PhotoPaul.czProfesně v oboru fotografie od roku 2002.

Od roku 2008 rozšířen okruh činností o grafický design.

Vlastní cestou od roku 2017.


Dovolím si krátký příběh, jak jsem začal já. Dnešním pohledem fotomobilů v rukou dětí předškolního věku jsem začal s fotografií relativně pozdě. Na druhou stranu v té době byl fotoaparát několikakilové zařízení s obsluhou vyžadující jisté znalosti. Bylo mi 11 a fotoaparát jsem si vypůjčil ne zrovna s vědomím majitele. Tedy mého otce, který byl poněkud překvapený při prohlížení později vyvolaných fotografií.

Minimálně od této doby mě fascinuje zachycování většinou prchavých a již neopakovatelných okamžiků různými způsoby a prostředky. Mým dalším velkým zájmem vždy byla technika a moderní technologie. Proto když jsem v roce 2001 dostal možnost pracovat ve společnosti FOMEI, kde bylo spojení moderních fotografických technologií a jejich prostřednictvím obrazová tvorba denní realitou, bylo mé rozhodnutí jít touto cestou jednoznačné.

Fomei, jako asi jediná česká porevoluční společnost zabývající se nejen prodejem, ale i vlastním vývojem fotografické techniky, byla ideálním místem pro setkávání se špičkovou technikou, zajímavými lidmi i fotografickou tvorbou. Podrobné profesní informace najdete v mém profilu na LinkedInu.