O mně

IMAGE: Petr Paul - PhotoPaul.czProfesně v oboru fotografie od roku 2002.

Od roku 2008 rozšířen okruh činností o grafický design.

Vlastní cestou od roku 2017.


Dovolím si krátký příběh, jak jsem začal já. Dnešním pohledem fotomobilů v rukou dětí předškolního věku jsem začal s fotografií relativně pozdě. Na druhou stranu v té době byl fotoaparát několikakilové zařízení s obsluhou vyžadující jisté znalosti. Bylo mi 11 a fotoaparát jsem si vypůjčil ne zrovna s vědomím majitele. Tedy mého otce, který byl poněkud překvapený při prohlížení později vyvolaných fotografií.

Minimálně od této doby mě fascinuje zachycování většinou prchavých a již neopakovatelných okamžiků různými způsoby a prostředky. Mým dalším velkým zájmem vždy byla technika a moderní technologie. Proto když jsem v roce 2001 dostal možnost pracovat ve společnosti FOMEI, kde bylo spojení moderních fotografických technologií a jejich prostřednictvím obrazová tvorba denní realitou, bylo mé rozhodnutí jít touto cestou jednoznačné. K dispozici jsem měl jak fotolaboratoř tak všestranně vybavený ateliér, ve kterém bylo možné realizovat od portrétní přes stylizovanou až po špičkovou produktovou fotografii.

Fomei, jako asi jediná česká porevoluční společnost zabývající se nejen prodejem, ale i vlastním vývojem fotografické techniky, byla ideálním místem pro setkávání se špičkovou technikou, zajímavými lidmi i fotografickou tvorbou. Podrobné profesní informace najdete v mém profilu na LinkedInu.